Aile Hukuku

Aile Hukuku

Aile hukuku her daim Türk hukuk sisteminde çok önemsenmiş, hatta pek çok yerde aile mahkemeleri kurulmuştur. Öyle ki bu mahkemelerde görülen davalara da özel hakimler bakmaktadır. Aile hukuku davaları esasında Türk toplum yapısından dolayı da son derece hassas ve mühimdir. Bilhassa sadece davanın taraflarının değil çocukların ve diğer ilgililerin de bu alanda pek çok menfaati bulunacağından dolayı aile hukukunda çok deneyimli hukukçular var olmalıdır. Öyle ki aile hakimlerinin takdir yetkileri de genel anlamda geniş kabul edilir. Hatta bu nedenle aile hakimlerinin yeri geldiği zaman tıpkı bir kadı gibi davranması icap ettiği dahi ifade edilir. Bu nedenle avukatın rolü de hak mahrumiyetlerinin önüne geçilmesi açısından hayatidir.

Hakkaniyete Uygun Sonuçlar İçin Doğru Yerdesiniz

 

Sizlere her türlü aile hukuku davasında tam destek sağlamak adına gayret ediyoruz. Aile hukuku alanında elbette sizlerin menfaatlerinin yanı sıra çocuklarınızın ve önemsediğiniz diğer ilgililerin de menfaatlerini ön planda tutuyoruz. Keza kamu vicdanı ve hakkaniyeti de hiçbir zaman göz ardı etmiyoruz. Her zaman için aile hukukunda gelişime açık ve deneyimli bir avukat ile çalışmanın herkesin hakkı olduğunu bilerek bu hizmeti sağlıyoruz.

aile-hukuku-1170x763
ailehukuku

Previous
Next

Sadece Boşanma Davalarından İbaret Değil

 

Aile hukuku pek çok kişi tarafından sadece boşanma davalarından ibaret görülür. Oysa durum bundan çok daha farklıdır. Her şeyden evvel aile hukukunda velayet, vesayet, soybağı hususlar ve daha pek çoğu mevcuttur. İşte bizler de aile hukukundaki her türlü detaya sonuna kadar hakim olan bir hukuk bürosu olarak sizlere her türlü desteği sunmaya her daim hazır olduğumuzu bilmenizi önemle rica ederiz.

Hak Mahrumiyetlerine Karşı Her Daim Deneyimli Avukatlar ile Çalışılmalı

 

Aile hukuku en sık hak mahrumiyetleri ile karşı karşıya kalınan hukuk dalları arasında yer almaktadır. İşte bu nedenle alanında deneyimi bulunan bir avukat ile çalışılması icap edecektir. Aile hukuku ile alakalı bir uyuşmazlık olması durumunda avukatların görevi müvekkillerinin her türlü hak mahrumiyetine karşı korunması ve bunun davanın tüm süreçlerinde söz konusu olmasıdır. Bu nedenle sadece birinci derece mahkemelerinde değil pek tabii istinaf ve temyiz mahkemelerinde de aile hukukunda uzman olan bir avukat fazlasıyla destek olacaktır.

Olağan Dışı Kanun Yollarında da Hizmetinizdeyiz

 

Aile hukuku ile alakalı hak mahrumiyetlerinizde zaman zaman olağan dışı kanun yollarına başvurmak da icap edebilir. İşte bizler de bu alanda sizlere gereken her türlü desteği sağlayacağız.